اشتراک گذاری اینترنت وایرلس در ویندوز ۱۰

ویندوز این قابلیت را دارد که کامپیوترتان را به یک Hot Spot تبدیل نمایید و اینترنت را بصورت وایرلس به اشتراک گذارید. نسخه بروز رسانی شده ویندوز۱۰ به شما اجازه می

دهد تا سیستم خود را به صورت وایرلس یا کابلی با دیگر دستگاه ها به اشتراک گذارید.

برای شروع تنظیمات Windows+I را روی کیبورد فشار دهید. در این صفحه باید عبارت  Network & Internet را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

wire1

وقتی که این گزینه را کلیک کردید، وارد صفحه ای می شوید که باید در لیست سمت چپ آن گزینه Mobile hotspot را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

wire2

در صفحه باز شده به اولین گزینه از سمت راست نگاه کنید. اگر عبارت Share my Internet connection with other devices  را مشاهده نمودید آن را فعال کنید. شاید نیاز باشد که نام کاربری و پسورد را هم تنظیم کنید. برای این کار در میانه صفحه، روی edit کلیک کنید تا این کار را انجام دهید.

wire3

در پنجره edit نام کاربری و پسورد اینترنتی که از آن استفاده می کنید را بنویسید و بعد ok را کلیک کنید

wire4

حالا شما به راحتی می توانید از سیستم خود برای اشتراک گذاری اینترنت استفاده کنید

 

به اشتراک گذاشتن اینترنت وایرلس در ویندوز ۷

ویندوز۷ قابلیت هایی که دارد می تواند سیستم شما را به یک مجموعه اتصالی اینترنت تبدیل کند. این قابلیت در ویندزو ۷ به صورت  ad-hoc network شناخته شده است. یک ad-hoc network در واقع اینترنت را به طور مستقیم بین دستگاه ها به اشتراک می گذارد.

در واقع به بیان دیگر شما باید یک ad-hoc network بین دستگاه pc و کانکشن های وایرلس ایجاد کنید و دستگاه ها را مستقیم به هم متصل نمایید. نکته مهم این است که اگر بخواهید از این روش استفاده کنید، سایر دستگاه هایی که به آداپتور وای فای شما متصل هستند از سرویس گیری وای فای منع می شوند. بنابراین نباید این کار را برای استفاده از pc و مودم وای فای به طور موازی انجام داد.

برای شروع، وارد منوی استارت بشوید و در بخش جستجو عبارت wireless را تایپ کنید. در میان لیست مشاهده شده عبارت Create an ad hoc network را به راحتی می بینید. بعد از این باید نام کاربری و پسورد اینترنت خود را وارد کنید. بعد از اتمام تنظیمات سیستم شما از مدار وایرلس خارج شده و خود به عنوان یک رابط وایرلس کار را ادامه خواهد داد.

دقت کنید که باید عبارت Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection  فعال باشد. برای اینکه این گزینه را پیدا کنید می توانید در منوی استارت گزینه Wireless Networks را سرچ کنید، و از نتیجه حاصل، روی manage Wireless Networks کلیک کنید. در پنجره باز شده وارد تب دوم شوید و این عبارت را تیک دار کنید :

wire6

به اشتراک گذاشتن اینترنت وایرلس در ویندوز ۸

شما در ویندوز ۸ به راحتی ویندوز ۷ و ویندوز ۱۰ این قابلیت را در اختیار ندارید که بتوانید با استفاده از پنجره های گرافیکی سیستم خود را به یک دستگاه وایرلس تبدیل کنید برای این منظور IT با آموزش نحوه تنظیم این قابلیت از طریق dos به شما کمک می کند که مشکل خود را حل کنید.

برای شروع باید عبارت Windows+R را کلیک کنید تا پنجره run اجرا شود.در کادر مشخص در این پنجره عبارت ncpa.cpl  را بنویسید و اینتر را بزنید.

wire7

در پنجره ای که مشخص می شود، روی شبکه وایرلس خود، راست کلیک کنید و از آنجا گزینه Properties را انتخاب کنید.

wire8

در پنجره باز شده به تب Sharing بروید و از آن جا عبارت Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection را پیدا کنید و بعد آن را تیک دار کنید تا فعال شود. همچنین برای گزینه Allow other network users to control or disable the shared Internet connection  نیز تیک را بردارید تا غیر فعال شود و بعد OK را بزنید

wire9

در مرحله بعد می توانید عبارت Windows+X را روی صفحه کلید فشار دهید و از منوی موجود، عبارت Command  Prompt (Admin)  را انتخاب کنید. به طریقی که فکر می کنید می توانید به این گزینه دسترسی پیدا کنید می توانید همان کار را انجام دهید و این محدود به فشردن این دکمه ترکیبی نیست.

wire10

وقتی پنجره اجرا شد باید عبارت زیر را که حاوی نام شبکه و پسورد wireless  تان است را در قسمت دستوری بنویسید:

 

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid=”<SSID>” key=”<PASSWORD>”

wire11

بخش SSID در واقع بخشی است که باید نام شبکه را وارد کنید.

 

در ادامه نیز باید از کد زیر استفاده کنید تا شبکه را منتشر کنید:

netsh wlan start hostednetwork

wire12

در مرحله آخر نیز می توانید قطعه کد زیر را وارد کنید

netsh wlan show hostednetwork

wire13

اطلاعات شبکه و کانکشن شما برای استفاده های بعدی  تنظیم می شود.

موسسه فرهنگی هنری سبحان

آموزشگاه مجازی شاتوت

1 نظر

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *